درباره چوب راش چه می دانیم؟

درباره چوب راش چه می دانیم؟

چه مبلی بخریم؟ چه مبلی انتخاب کنیم؟

درباره چوب راش چه می دانیم؟ مبلمان مناسب می‌تواند حس خوبی به شما بدهد و باعث شود در مجالس و میهمانی ها از اینکه میهمانانتان راحت هستند لذت ببرید. خرید مبلمان خوب، مثل مبل استیل تمام چوب راش می تواند رضایت شما را در دکوراسیون منزلتان تضمین کند. چون مبل استیل در فضای اصلی منزل و در بخش پذیرایی قرار می گیرد و منظره خانه را جلوه خوبی می دهد.

اگر مدت‌هاست در فکر خرید مبل هستید و می خواهید قبل از خرید با چند و چون چوب راش و مبل استیل آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم این مقاله که در مورد مبل استیل تمام چوب راش است را مطالعه کنید.

مبل استیل با چوب راش

درخت راش:

راش درختی است حساس و با شاخ و برگ های فراوان. چوب درخت راش پر کاربرد است و برای ساختن خانه های روستایی و تولیدات متنوع چوبی مصرف می‌شود. این درخت در جنگل های مرطوب شمال کشور همچون تالش، آستارا، دیلمان، نور و کجور رشد می کند.

راش درختی است که سایه را می طلبد و  دارای ریشه‌های سطحی است و برای جنگل های آهکی مناسب است. چوب راش برای ساختن ریلهای چوبی راه‌آهن، در و پنجره و مبل استیل تمام چوب راش و غیره بکار می‌رود.

کدام چوب با دوام تر است؟ بهترین چوب برای مبل کدام است؟

مشخصات چوب راش:

نام انگلیسی چوب راش، Fagus Orientalis است. ظاهر چوب راش به این شکل است که درون نامشخص و به رنگ کرم مایل به قرمزی دارد. از واضح ترین و مشخص ترین گزینه در چوب راش، پره هاي چوبي در مقاطع طولي آن است که در مقطع شعاعي به آن پرمگس گویند و در مقطع مماسي به آن دوک گویند و اين پره ها به صورت لکه هاي قرمز ديده مي شود.

چوب راش، چوبی نیمه سنگین، دارای بافتی مقاوم در برابر حشرات موزی و موریانه است. و مبل استیلی که با چوب راش تهیه می شود هرگز موریانه یا حشره نمی زند. چون بافتی همگن و درجه سختی مناسب دارد و تولید کنندگان از آن بیشتر استفاده می کنند.

چوب راش گرجستان:

چوب راش در گرجستان نیز رشد می کند و به راش روسی معروف است. چون چگالی مطلوبی دارد برای ساخت میز و صندلی با مقاومت بالا در برابر فشارهای مختلف از آن استفاده می شود.

چوب راش ایران:

چوب راش در ایران فراوان است اما به دلیل برداشت های نامناسب هر روز از کیفیت آن کاسته شده و مشتریان خود را از دست می دهد. اکثر چوب های راش ایران بعد از برداشت بصورت سنتی خشک می شوند و به وجود آفت و حشره در آن دقت نمی شود و در نهایت با سوراخ های ریز که نشانه وجود موجودات چوب خوار در چوب است وارد کارخانجات تولید مبل می شود.

چوب راش ارمنستان:

امروزه تولید کنندگان بسیاری از مواد شیمیایی رزینی در مبل و منبت استفاده می كنند. چون هم ارزانتر است و هم استحکام دارد. اما در این بخش به شما یاد می دهیم چطور فرق رزین از چوب را تشخیص دهید:

۱-  بعضی ها از رزین استفاده می کنند چون ارزانتر است. رنگ رزین مات است.

۲- چون از پلاستیک و مواد شیمیایی در رزین استفاده می شود بسیار سنگین است.

۳- برای تست اینکه در مبل از رزین استفاده شده یا چوب می توانید میخی را داغ کرده و در پایه مبل فرو کنید. اگر بوی چوب احساس کردید پس خیالتان راحت می شود که از چوب راش استفاده شده اگر بوی پلاستیک حس کردید مشخص می شود که از رزین استفاده شده.

تولید مبل استیل با چوب راش:

مبل استیل تمام چوب راش یکی از زیباترین انواع مبلمان موجود در بازار است. به دلیل منبت کاری و کنده کاری های خاصی که در این نوع مبل بکار می رود، می تواند جلوه بهتری به منزل شما بدهد.

بسته به فضای منزل شما، می توان نوع مبل استیل را سفارش داد.

این سوال مطرح می شود آیا مبل راحتی بهتر است یا مبل استیل تمام چوب راش؟ در پاسخ به شما پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید مبل با دوام تر و شیک تر و ماندگارتر داشته باشید، مبل استیل را انتخاب کنید. این نوع مبل تنوع بسیار بالایی دارد و حق انتخاب به شما می دهد.

سوال بعدی که برای خیلی از مشتریان پیش می آید این است که بعد از استفاده از مبل استیل تمام چوب راش، آیا می توانم رویه های آن را براحتی و با هزینه کمتر تعویض کنم؟

پاسخ می دهیم یکی از دلایل انتخاب مبل استیل، قابلیت تعویض رویه آن است. در مبل راحتی به سختی می شود این کار را انجام داد و همچنین هزینه بسیار سنگین تری را متحمل می شوید چون تمامی قسمت های مبل چه جلو و چه پشت آن از پارچه یا چرم استفاده شده و موقع تعویض مجبورید همه قسمتها را از نو پارچه بزنید. اما در مبل استیل تمام چوب راش براحتی می توانید چه نشین منگاه یا پشتی آن را با پرداخت هزینه اندکی تعویض کنید.

مبل های راحتی همه یک شکل و مدل هستند اما مبل های استیل، مخصوصا مبل استیل تمام چوب راش، این قابلیت را دارد که هر طرحی که مد نظر شما باشد در منبت کاری بکار برود.

پژوهش و نگارش : مهندس شادی زهره وندی

ویراستاری و انتشار : مجله زنان

5/5 - (4 امتیاز)

آگهی ها

معرفی کتاب