معرفی ابزارهای جایگزین الکسا

بهترین ابزارهای جایگزین الکسا چه سایت هایی هستند؟

الکسا که در آوریل 1996 تأسیس شد، در زمینه تحلیل ترافیک وب فعالیت داشت. سه سال بعد، آمازون این وب سایت را خریداری کرد و از آن زمان تا کنون این سرویس را پشتیبانی کرده است. بیش از 25 سال فعالیت، آمازون تصمیم خود را برای پایان دادن به وب سایت محبوب و پلت فرم رتبه بندی الکسا اعلام کرده است. Alexa.com، که نباید با دستیار صوتی Alexa آمازون اشتباه گرفته شود، پس از 1 می 2022 کار خود را متوقف کرد.

شایان ذکر است که این تغییر و حذف الکسا، روی دیگر محصولات آمازون از جمله دستیار صوتی دستگاه‌های خانه هوشمند مانند بلندگوهای اکو و نمایشگرهای هوشمند تأثیری نمی‌گذارد.

الکسا به عنوان یک جایگزین Apple Siri یا Google Assistant به حیات خود ادامه خواهد داد. اکنون که آمازون تصمیم گرفته است تا وب سایت Alexa.com را متوقف کند، اگر به دنبال وب سایتی مانند Alexa هستید، ما لیستی از بهترین جایگزین های Alexa.com را گردآوری کرده ایم.

معرفی هشت 8 وبسایت جایگزین Alexa.com

1. Semrush

Semrush که در سال 2008 راه اندازی شد، یک پلتفرم بازاریابی محتوای محبوب با ابزارهای قدرتمند برای تجزیه و تحلیل وب سایت و سئو است. Semrush مجموعه گسترده ای از ویژگی ها را دارد که به شما در زمینه سئو، تحقیقات بازار و حتی کمپین های پولی کمک می کند.

Semrush که مورد اعتماد بازاریابان دیجیتال در سراسر جهان است، جایگزین مناسبی برای Alexa.com برای تحقیقات کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل ترافیک است. اشتراک Semrush از 119.95 دلار برای افراد و 449.95 دلار برای مشاغل شروع می شود.

 

2. ahrefs

Ahrefs نام شناخته شده دیگری در فضای دیجیتال مارکتینگ و جایگزین محبوب الکسا در بین کارشناسان سئو است. شما می‌توانید از این پلتفرم برای بهینه‌سازی وب‌سایت خود، مشاهده نحوه عملکرد وب‌سایت خود در برابر رقبا، جستجوی کلمات کلیدی، پیگیری رتبه‌های سایت و موارد دیگر استفاده کنید.

با بیش از 11.8 میلیارد کلمه کلیدی در 10 موتور جستجو، Ahrefs به دلیل معیارهای داده با کیفیت برای ارائه بینش عملی به شما مشهور است. اگر واقعاً می‌خواهید مجموعه کامل ویژگی‌ها را کشف کنید، قیمت از 99 دلار در ماه شروع می‌شود و برای دسترسی سازمانی تا 999 دلار در ماه افزایش می‌یابد.

 

مقالات مرتبط:

ویدئو مارکتینگ

بازاریابی چریکی

روش تولید محتوا برای شبکه اجتماعی اینستاگرام

 

3. similarweb

اگر یک وب سایت مقایسه ترافیک وب سایت خالص چیزی است که شما دنبال آن هستید، Similarweb همان چیزی است که باید بدون شکست امتحان کنید. با استفاده از Similarweb، می‌توانید رتبه‌های جهانی، کشوری و دسته‌بندی وب‌سایت‌های انتخابی خود را به همراه معیارهای ترافیک و تعامل منطقه مشاهده کنید.
همچنین می توانید رقبای مستقیم را بررسی کنید و رتبه ها و نرخ تعامل آنها را با هم مقایسه کنید. اگر مورد اصلی شما برای Alexa.com مقایسه ترافیک وب سایت بود، باید Similarweb را به عنوان یک جایگزین توانا در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید طرح سازمانی را برای نتایج نامحدود در هر متریک و تا 3 سال داده ترافیک وب انتخاب کنید.

 

4. SpyFu

یکی دیگر از جایگزین های Alexa.com که ارزش امتحان کردن دارد Spyfu است. با Spyfu می‌توانید رتبه‌بندی کلمات کلیدی خود را ردیابی کنید، رقبای ارگانیک را بررسی کنید، کلمات کلیدی PPC رقبا را مشاهده کنید، بک لینک‌های رقبا را بر اساس کلمه کلیدی بررسی کنید و موارد دیگر.

هنگامی که داده ها را جمع آوری کردید، می توانید انتخاب کنید که آنها را به عنوان یک فایل اکسل، CSV یا PDF صادر کنید. در حالی که نسخه رایگان دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های مناسب است، اشتراک ممتاز به شما دسترسی نامحدود به داده‌ها، صادرات داده‌ها، بیش از 10 سال داده‌های تاریخی و دسترسی API را می‌دهد.

 

5. Moz Pro

Moz Pro یک مجموعه کامل سئو با ابزارهای متعدد از جمله کاوشگر لینک، کاوشگر کلمات کلیدی و ردیاب رتبه است. این شرکت همچنین یک ویژگی خزیدن را برای برجسته کردن مشکلات محتوایی که می تواند از بهینه سازی در وب سایت شما استفاده کند، اضافه کرده است. در حالی که Moz Pro یک تطابق دقیق (یا جایگزین) با Alexa.com نیست، اما ابزارهای قدرتمندی برای بهینه سازی وب سایت شما و ردیابی رتبه سایت شما دارد. Moz Pro از 99 دلار در ماه شروع می شود و تا 599 دلار در ماه می رسد.

 

6. Serpstat

اگر به دنبال سرویسی برای کمک به تحقیقات کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل دامنه ها، ردیابی رتبه، ممیزی سایت و تجزیه و تحلیل رقبا هستید، Serpstat شما را تحت پوشش قرار داده است. درست مانند Semrush و Ahrefs، شما تمام ویژگی های استانداردی را که از یک ابزار SEO انتظار دارید، دریافت می کنید.

با این حال، حجم داده ها ممکن است به اندازه رقابت نباشد. در مورد قیمت، از 69 تا 349 دلار در ماه متغیر است.

 

7. Ubersuggest

برای جمع‌بندی لیست بهترین گزینه‌های Alexa.com، Ubersuggest را داریم. ویژگی های کلیدی Ubersuggest شامل نمای کلی دامنه، داشبورد صفحات با رتبه برتر، پیشنهادات کلمات کلیدی، ایده های محتوا و تاریخچه بک لینک است. در حالی که این سرویس به اندازه Semrush یا Moz دارای ویژگی نیست، Ubersuggest برای مبتدیان مناسب است و اصول اولیه را به درستی دریافت می کند.

 

8. رتبه بندی SE

همانطور که از نامش می‌گوید، se ranking هزاران ابزار سئو را به ارمغان می‌آورد که می‌توانید برای تحقیق کلمات کلیدی، ردیابی بک لینک، نظارت بر صفحه وب، تجزیه و تحلیل رقبا و موارد دیگر استفاده کنید.

هنگامی که داده‌ها را در اختیار دارید، می‌توانید از ابزارهای داخلی نیز برای تولید گزارش‌های بینش‌هایی استفاده کنید که درک آن‌ها برای تیم شما آسان‌تر از دیدن اعداد ترافیک بسیار زیاد است. رتبه بندی SE دارای یک رابط کاربری کم مشخصات با رنگ های مرطوب است که ممکن است برای برخی از کاربران جذاب نباشد. اما مقوله‌ای که ما در مورد آن صحبت می‌کنیم بیشتر تابعی است تا فرم. بنابراین، بستگی دارد.
قیمت: از 19 دلار در ماه شروع می شود (صورتحساب سالانه، سفارشی)

 

برای دیدن نمونه کارهای سئو اینجا و برای دریافت خدمات سئو و وب مسترینگ اینجا کلیک کنید.