مایکروسافت آفیس چیست؟

مایکروسافت آفیس چیست

مایکروسافت آفیس چیست؟ اگر تا حدودی با رایانه آشنایی داشته باشید و جزء کاربران عادی ویندوز نیز باشید مطمئنا تا به حال نام مایکروسافت آفیس به گوشتان خورده است. مجموعه برنامه های officeیکی از محصولات محبوب شرکت مایکروسافت است، همانگونه که از نام این مجموعه پیداست بیشتر برای امور اداری و رسمی استفاده می شود.

آموزش نرم افزارهای آفیس 2022


پس از نصب مایکروسافت آفیس بر روی رایانه خود با چند برنامه مواجه خواهید شد که هر کدام کاری متفاوت را برای شما انجام میدهند:

واژه پرداز ُورد Word Microsoft


این برنامه بیشتر برای ایجاد و ویرایش متون استفاده می شود،.مایکروسافت ورد را می توان یکی از پر برنامه ها در مجموعه آفیس دانست، شما با این برنامه خواهید توانست نامه، مقاله، متن کوتاه یا بلند، گزارش و … را ایجاد کنید، به طور کلی برای خلق و ویرایش هر نوع سند متنی می توانید از نرم افزارWord  کمک بگیرید.

صفحه گسترده اِکسل Excel Microsoft

مایکروسافت اکسل برای ایجاد جداول مختلف و مدیریت آنها استفاده می شود. با این برنامه می توانید جدول های اطلاعاتی ایجاد کرده و از آنها برای رسم نمودارهای دقیق و گرافیکی استفاده کنید، بر روی جداول خود محاسبات عددی انجام داده و یا از توابع پیش فرض اکسل استفاده کرده و مقادیر موجود در جداول را با هم مقایسه کرده یا آنها را مرتب کنید، به طور کلی می توانید فعالیتهای آماری، نمایش داده ها و تحلیل اطلاعات را با استفاده از نرم افزار excel به خوبی انجام دهید.

بانک اطلاعاتی اَکسس Access Microsoft

ایجاد بانک های اطلاعاتی و دیتابیس های گوناگون با نرم افزار اکسس امکان پذیر است . شما با این برنامه می توانید مقدار زیادی از اطلاعات را به صورت ساختار بندی شده در بانک اطلاعاتی اکسس ذخیره کرده و بر روی آنها مدیریت داشته باشید.


ارائه مطلب پاورپوینت  PowerPoint Microsoft 

این برنامه برای ارائه محتوا و ایجاد اسلایدهای گرافیکی استفاده می شود. شما می توانید چکیده ای از مطلب خود را در قالب انیمیشن و افکتهای گرافیکی پاورپوینت ارائه دهید.


مایکروسافت آوتلوک Outlook Microsoft

این ابزار بیشتر برای دریافت و مدیریت نامه های الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. شما میتوانید ایمیلهای خود را با استفاده از این برنامه سازماندهی کنید.


مایکروسافت پابلیشر Publisher Microsoft

این نرم افزار بیشتر برای ساخت بروشورهای تبلیغاتی و کاتالوگ های مختلف استفاده می شود. شما می توانید روزنامه و آگهی های خود را با این ابزار ایجاد و مدیریت کنید. علامت Publisher به صورت یک Pاست!

مایکروسافت واننوت OneNote Microsoft

این ابزار رای جمع آوری، سازماندهی و مدیریت نوتها یا نوشته های کوتاه استفاده می شود. شما با استفاده از نرم افزار OneNote می توانید مجموعه ای از دستنوشته های خود را گردآوری کرده و آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


همانگونه که متوجه شدید اکثر این برنامه ها در ادارات نیز استفاده می شود به همین دلیل مایکروسافت، نام آفیس به معنای دفتر کار را بر روی این مجموعه ی نرم افزاری قرار داده است.

برای دانلود رایگان نرم افزار آفیس 2021 اینجا کلیک کنید.