• دیالوگ پیروزی: “من از نفوذ دیگران آزادم.”
 • مهمترین خط قرمزها Red Flags در رابطه دوستی

  مهمترین خط قرمزها Red Flags در رابطه دوستی

  نکته مهمی که در رابطه دوستی وجود دارد این است که آنقدر محبت و عشق بین مان هست که گاهی اوقات می توانیم نسبت به رفتارهای مضر و سمی تر یکدیگر کور باشیم. هیچ کس کامل نیست، اما این بدان معنا نیست که باید سخنان و اعمال آزاردهنده یک فرد نادیده گرفته شود، حتی اگر یکی از نزدیک ترین دوستان مان باشد. در این مقاله خط قرمز هایی که بین رابطه دوستی شما ممکن است پیش بیاید را آورده ایم. برای شناختن این رفتارها و Red flags ها ادامه مطلب را دنبال کنید و اگر روی رابطه شما تأثیر منفی می گذارد، برای توقف آنها اقدام نمایید. تا بتوانید دوستی تان را قویتر و پایدارتر و مفید تر کنید.

  خط قرمزها در رابطه دوستی چه چیزهایی هستند؟

  وقتی دوستی به شما توهین می کند، شما را تحقیر می کند یا دستاوردهای شما را کم اهمیت جلوه می دهد،
  دوستی که همه چیز برای خودش می سازد و فقط زمانی به سراغ شما می آید که نیاز داشته باشد، حسادت بیش از حد به موفقیت خود و سایر دوستی ها، وقتی دوست شما به مرزهای شما احترام نمی گذارد یا اطلاعات شخصی و اسرار شما را با دیگران به اشتراک می گذارد، اینها مواردی از این خط قرمز ها هستند که باید مراقب باشیم. که در زیر مواردی از آن را توضیح می دهیم.

  رد فلگز چیست
  رد فلگز چیست

  1- آنها عمدا چیزهایی می گویند که احساسات شما را جریحه دار کنند.

  آنها ممکن است به شما توهین کنند اما شما سعی می کنید آن را به عنوان یک نگرانی یا شوخی نشان دهید. یکی از بزرگ‌ترین پرچم‌های قرمز در یک دوستی زمانی است که شخصی عمداً ناامنی‌های شما را مسخره می‌کند یا فقط به شما توهین می‌کند. ممکن است در انتها با “بدون توهین” یا “فقط شوخی” برخورد کنند تا ضربه را کاهش دهند، اما ممکن است گاهی اوقات کلمات آنها واقعاً آزاردهنده باشد.

  راه حل: برای برخورد با دوستی که مدام شما را تحقیر می کند، راه حل این است که یا با بی اعتنایی به آن و حفظ آرامش، آن توهین را از بین ببرید یا با دوست خود بنشینید و از او بخواهید که این توهین را متوقف کند. صادقانه به آنها بگویید نظرات آنها چه احساسی در شما ایجاد می کند، هنگام صحبت از جملات “من” استفاده کنید، مانند “احساس می کنم واقعاً متوجه نمی شوید که کلمات شما چقدر به من صدمه روحی و روانی می زند.”

  چگونه یک رابطه دوستی موفق داشته باشیم
  چگونه یک رابطه دوستی موفق داشته باشیم

  2- آنها همیشه سعی می کنند خودشان را با شما یکی کنند.

  آنها ممکن است سعی کنند دستاوردهای خود را چشمگیرتر جلوه دهند. هر زمان که یکی از موفقیت و دستاوردهای خود را ذکر می کنید، ممکن است سریعاً به سمت شما بیایند و کاری را که انجام داده اند بگویند. این می تواند بسیار ناامید کننده باشد، به خصوص اگر چیزی دارید که واقعاً به آن افتخار می کنید و می خواهید به اشتراک بگذارید. یا، به جای اینکه وقتی با مشکلی به سراغشان می روید، به شما نصیحت و دلداری بدهند، ممکن است چیزی شبیه این بگویند: “اوه، این در مقایسه با اتفاقی که برای من افتاد چیزی نیست.”

  راه حل: حتی اگر ممکن است سعی کنند همه چیز را به رقابت تبدیل کنند، تسلیم اشتیاق به رقابت با آنها نشوید. بر دستاوردهای خود تمرکز کنید و به خود افتخار کنید، حتی اگر به نظر برسد که آنها بهتر عمل کرده اند.

  3- آنها در مورد دستاوردهای شما هیجان زده نیستند.

  آنها اغلب در تعریف و تمجید شما دیر عمل می کنند. هر زمان که خبرهای خوبی را با آنها در میان می گذارید، آنها یا فوراً آن را تأیید نمی کنند یا اصلاً چیزی نمی گویند و موضوع را تغییر می دهند. یک دوست واقعی اجازه نمی دهد حسادت این خبرهای خوب را از بین ببرد و پیروزی های شما را چه بزرگ و چه کوچک با شما جشن می گیرد.

  راه حل: گفتن چیزی مانند «فکر می‌کردم برای من خوشحال‌تر می‌شوی» یکی از راه‌هایی است که می‌توانید رفتار آن‌ها را بفهمید و به آنها گوشزد کنید.

  4- حرف های تحقیر آمیز می زنند.

  آنها ممکن است شما را تحقیر کنند یا سعی کنند احساس کودکانه بودن را در شما ایجاد کنند. گفتن جملاتی مانند “تو خیلی خنگی” یا “وای، تو اینقدر پیر شدی و هنوز این کار را می کنی؟” از جمله مواردی هستند که این “دوست” ممکن است شما را تحقیر کند و باعث شود که اعتماد به نفس کمتری نسبت به خود و توانایی های خود داشته باشید. بودن با دوستی که احساس می‌کنید دائماً شما را پایین می‌آورد، می‌تواند واقعاً سخت باشد.

  راه حل: بهترین راه برای برخورد با این افراد این است که با او در مورد رفتارشان صحبت کنید. یکی از راه‌های شروع مکالمه این است که در مورد رفتار اخیر آنها بررسی هایی داشته باشید، مانند “به نظر می‌رسد اخیراً واقعاً از من انتقاد می‌کنی.”

  تقویت رابطه دوستی
  تقویت رابطه دوستی

  5- آنها شما را در جمع و میهمانی ها کنار می گذارند.

  آنها ممکن است شما را به رویدادها دعوت نکنند و به خاطر افراد دیگر شما را نادیده بگیرند. حتی ممکن است رفتار خود با شما را وقتی در کنار دوستان دیگری هستند کاملاً تغییر دهند. وقتی فرد بهتری به آنها نزدیک می شود، براحتی شما را کنار می زنند و این یک پرچم قرمز بزرگ است. ما دوست داریم که دوستانمان به همان اندازه که ما برای آنها ارزش قائلیم، برای ما ارزش قائل شوند.

  راه حل: اگر متوجه شدید که دوستتان شروع به نادیده گرفتن شما می کند، مواجهه با آنها و برخورد مستقیم با موقعیت می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه چیزی اشتباه است. آنها ممکن است عمداً شما را نادیده نگیرند، بنابراین از آنها بپرسید که چه اتفاقی افتاده که این روش می تواند به کاهش تنش کمک کند.

  دوست کیست و دوستی چیست
  دوست کیست و دوستی چیست

  6- آنها اسرار شما را با دیگران در میان گذاشته اند.

  آنها ممکن است به شما خیانت کنند یا پشت سر شما غیبت کنند. دوستی های خوب بر اساس اعتماد و احترام به حریم خصوصی یکدیگر ساخته می شوند. اگر احساس نمی کنید که نمی توانید به این دوست اعتماد کنید، یا اگر وی قبلاً با افشای اسرار شما به دیگران اعتماد شما را شکسته ، ممکن است نشانه آن باشد که آنها آنقدرها که فکر می کردید دوست خوبی نیستند. یک پرچم قرمز مشابه این است که فقط وقتی با هم هستید می خواهند در مورد افراد دیگر شایعه و دروغ درست کنند. اگر آنها نتوانند اسرار دیگران را حفظ کنند، بعید است که بتوانند اسرار شما را نیز حفظ کنند.

  راه حل: مستقیماً با آنها برخورد کنید و به آنها بگویید که این کار را متوقف کنند. فقط به این دلیل که آنها دوست شما هستند، به آنها اجازه نمی دهید تا بروند و اسرار شما را افشا کنند.

  7- شما احساس می کنید که آنها برای دوستی شما تلاش نمی کنند.

  شما معمولاً این طور عمل می کنید که برای دیدن آنها برنامه ریزی می کنید و با آنها قرار ملاقات می گذارید. شما اغلب اولین نفری هستید که پیامک می‌فرستید، اولین کسی هستید که برنامه‌های آخر هفته را پیشنهاد می‌کنید و اولین نفری هستید که احوال آنها را می پرسید. ولی در عوض آنها ممکن است برنامه ها را اغلب لغو کنند، یا زمانی که شما بیشتر به آنها نیاز دارید، پاسخ شما را ندهند. این می تواند واقعاً ناامید کننده باشد و ممکن است از خود بپرسید که آیا آنها واقها می خواهند دوست شما باشند؟

  همچنین ممکن است تنها زمانی با شما تماس بگیرند که به چیزی از شما نیاز دارند. فقط تماس با شما زمانی که آنها لطفی داشته باشند یکی دیگر از پرچم های قرمز بزرگ است.

  راه حل: اگر رفتارشان مشکل ساز شد، آن ها را صدا بزنید. گفتن چیزی در امتداد این جمله “من متوجه شده ام که شما جدیدا واقعاً نمی خواهید با من باشید. اتفاقی افتاده؟” راهگشای خوبی برای شروع بحث است.

  اگر شما هم به فکر ایجاد یک رابطه دوستی موفق و صمیمانه هستید حتما این مقاله را بخوانید و آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

  ترجمه و نگارش: تیم تحریریه مجله زنان

  منبع: Red Flags of a Toxic Friend

  5/5 - (5 امتیاز)