• دیالوگ پیروزی: “من مرکز جهان هستم.”
 • چه چیزی باعث ریزش بیش از حد مو می شود؟

  چه چیزی باعث ریزش بیش از حد مو می شود؟

  چه چیزی باعث ریزش بیش از حد مو می شود؟ شاید این سوال خیلی از شما باشد. ریزش مو برای ما خانم ها آنقدر طبیعی است که بخشی از زندگی روزمره شماست. خب، از نظر آماری، به طور متوسط، یک زن روزانه حدود 80 تا 90 تار مو را از دست می دهد. با این حال، زمانی که شما شروع به ریزش موی بیش از آنچه که باید می کنید، همه چیز زشت می شود. اگر شروع به فهرست کردن دلایل احتمالی آن کنیم، وقتی این را می‌گوییم به ما اعتماد کنید . این لیست هرگز پایان نخواهد یافت. از ژن های شما گرفته تا عادات سبک زندگی روزمره، موارد زیادی وجود دارد که می توانید برای ریزش موهای خود بیان کنید. و شما می توانید با استفاده از روش های زیر و محصولات شامپو و تقویت کننده مو مشکلاتتان را براحتی حل کنید.

  عوامل مؤثر در ریزش بیش از حد مو
  عوامل مؤثر در ریزش بیش از حد مو

  علل ریزش بیش از حد مو

  • ما 12 دلیل برای ریزش مو که باعث ریزش بیش از حد می شود را فهرست کرده ایم. ادامه مطلب را بخوانید تا بفهمید چه چیزی باعث می‌شود که شما رها شوید.
  • عدم تعادل هورمونی
  • استرس
  • شامپوی نامناسب
  • مصرف زیاد سیگار
  • سشوار و انتقال گرمای زیاد به مو
  • کم خونی
  • چرب نکردن موها
  • خوردن غذاهای سرخ شده
  • گرفتن دوش آب گرم
  • استفاده از روکش بالش نامناسب

  شماره 1 : شما از عدم تعادل هورمونی رنج می برید.

  یکی از مهم ترین عوامل ریزش مو، عدم تعادل هورمونی است. هورمون های شما نقش بسیار مهمی در چرخه رشد موهای شما دارند. آنها نه تنها به رشد مو کمک می کنند، بلکه موهای شما را سالم و شاداب نگه می دارند. اگر از عدم تعادل هورمونی رنج می برید، اولین چیزی که جدا از پوست و خلق و خوی شما تحت تاثیر قرار می گیرد موهای شماست.

  راه حل راههای درمان اختلالات هورمونی :

  ریزش بیش از حد مو طبیعی نیست. با پزشک مشورت کنید و بررسی کنید که آیا از عدم تعادل هورمونی رنج می برید یا به دلیل PCOS است. اگر PCOS در شما تشخیص داده شود، سطح آندروژن شما بالا می رود و این منجر به ریزش بیش از حد مو می شود. در چنین شرایطی، می توانید به دنبال دارو بروید، اما همچنین مطمئن شوید که ورزش می کنید.

  شماره 2 : استرس دارید.

  باور کنید یا نه، استرس بیش از حد باعث ریزش بیش از حد مو نیز می شود. سطح آندروژن شما بالا می رود که منجر به ریزش مو می شود. نه تنها این، بلکه استرس بیش از حد ممکن است باعث مشکلات پوست سر مانند شوره سر شود که تأثیر بسیار منفی روی موهای شما دارد.

  راه حل کاهش استرس در خانم ها

  بهترین راه برای کاهش و مقابله با استرس این است که مرتباً به ماساژ سر بروید. این نه تنها به شما کمک می کند تا استرس را از بین ببرید، بلکه هر گونه سموم را از بدن خود خارج کنید. علاوه بر این، باعث جوان سازی و تحریک رشد مو نیز می شود.

  شماره 3 : شما از شامپوی اشتباه استفاده می کنید.

  شامپوها نقش بسیار مهمی در تصمیم گیری برای سلامت کلی موهای شما دارند. اگر شامپوی نامناسبی را با ترکیبات اشتباه انتخاب کنید، به احتمال زیاد در نهایت بیشتر از حد معمول ریزش مو خواهید داشت. شامپوهایی با فرمول های شیمیایی خشن یک نه بزرگ هستند زیرا برای پوست سر شما بسیار قوی هستند. آنها پوست سر شما را ضعیف می کنند و ریزش مو را بیشتر تشدید می کنند.

  جلوگیزی از ریزش مو
  جلوگیزی از ریزش مو

  راه حل انتخاب شامپوی مناسب مو:

  موهای خودرا در عوض به فرمول های بدون مواد شیمیایی و ارگانیک تغییر دهید.

  شماره 4 : شما یک سیگاری زنجیره ای هستید.

  اگر از ریزش موی بیش از حد رنج می برید، سیگار کشیدن یک ممنوعیت بزرگ است. جدا از آسیب رساندن به ریه‌ها، پوست و سلامتی، سیگار بر موهای شما نیز تأثیر می‌گذارد. موهای شما را ضعیف، شکننده و مستعد ریزش می کند. نه تنها این، بلکه به سلامت پوست سر شما نیز آسیب می رساند. شما حتی متوجه نخواهید شد که چه زمانی موهای شما به دلیل ریزش نیمی از حجم فعلی خود شده است.

  راه حل ترک سیگار

  اگر می خواهید موی سالمی داشته باشید، سیگار را به هر قیمتی متوقف کنید. به آرامی تسلیم شدن را شروع کنید، اما سعی کنید آن را به طور کامل اضافه کنید.

  درمان ریزش موی سر

  شماره 5 : شما در سبک گرما زیاده روی می کنید.

  اگر عاشق ابزارهای آرایش مو هستید، خبر بدی برای شما داریم. ابزارهای حرارتی، مانند اتو مو، سشوار یا چوب فر کردن، به موهای شما آسیب می رسانند. آنها موهای شما را نازک، شکننده، ضعیف و مستعد شکستن می کنند. در کنار همه اینها، ابزارهای حرارتی باعث ضعیف شدن پوست سر و ریزش مو می شوند. خیلی تحریک کننده است، اینطور نیست؟

  راه حل:

  سعی کنید تا حد امکان از ابزارهای حرارتی دور بمانید. در عوض به گزینه‌های یک ظاهر طراحی بدون گرما تغییر دهید. اگر نه، پس همیشه قبل از استفاده از ابزار سبک حرارتی از اسپری و سرم محافظ حرارت استفاده کنید.

  شماره 6 : شما کم خون هستید.

  یکی از شایع ترین علل ریزش مو در زنان کمبود آهن است. آهن که یکی از ضروری ترین اجزای تولید پروتئین سلول های مو است، برای حفظ سلامت یال ضروری است. و بدیهی است که بدون آن موهای شما آسیب زیادی خواهد دید. اگر کم خون هستید، به احتمال زیاد از یک فاز ریزش مو شدید رنج خواهید برد.

  راه حل درمان کم خونی

  سعی کنید مقدار زیادی میوه و سبزیجات مصرف کنید که باعث رشد خون در بدن می شوند. به پزشک مراجعه کنید و مکمل های تایید شده را برای خود تهیه کنید. مطمئن شوید که به دلایل واضح همه این کارها را تحت نظارت انجام می دهید.
  شماره 7 : شما موهایتان را چرب نمی کنید.

  درست مانند پوست شما، موهای شما نیز به مراقبت و نوازش بیشتری نیاز دارند. ماساژ منظم با روغن فقط باعث خشکی، پوسته پوسته شدن پوست سر و تضعیف فولیکول های مو می شود. برعکس، چرب کردن موهایتان تمام استرس را از بین می برد و گردش خون را در پوست سرتان تقویت می کند و رشد مو را تقویت می کند.

  راه حل:
  حداقل یک بار در هفته به مدت 15 تا 20 دقیقه پوست سر را با روغن داغ ماساژ دهید.

  شماره 8 : شما در حال خوردن غذاهای سرخ شده هستید.

  بچه ها به ما اعتماد کنید، اگر با ریزش موی بیش از حد مشکل دارید، غذای سرخ شده یک نه مطلق است! غذای سرخ شده هیچ کاری جز گرم کردن بدن شما از درون ندارد. و بدیهی است که مو و پوست شما بیشترین تأثیر را از آن می گیرد. غذاهای روغنی پوست سر شما را پوسته پوسته، موها را خشک و فولیکول های مو را ضعیف می کند. نه تنها باعث ریزش مو می شود بلکه به کیفیت موهای شما نیز آسیب می رساند.

  راه حل داشتن تعذیه سالم

  اگر مشکل ریزش موهایتان تمام شد، شروع به خوردن تمیز کنید. به جای خوردن غذاهای سرخ شده، سعی کنید به گزینه های سالم تر بروید. به جای خوردن سیب زمینی سرخ کرده، مقداری سالاد میوه یا مرغ را برای خود بریزید. این نه تنها کیفیت موهای شما را بهبود می بخشد، بلکه از اضافه کردن وزن ناخواسته نیز جلوگیری می کند.

  شماره 9: شما در حال گرفتن دوش آب گرم هستید.

  دوش آب گرم، بدون هیچ فکر دومی، بسیار آرام است. اما اگر دائماً موهایتان را با آب داغ بشویید، در نهایت موها و پوست سرتان را خشک می‌کند و در نتیجه موهایتان را شکننده، نازک، ضعیف و بسیار مستعد ریزش می‌کند. نه تنها این، بلکه دوش گرفتن با آب گرم روغن طبیعی پوست سر شما را نیز می‌شوید و تعادل سلامت پوست سر را مختل می‌کند. از این رو، ترویج ریزش مو!

  راه حل:
  تنها راه حل این است که به هیچ وجه از دوش آب گرم خودداری کنید. سعی کنید در عوض با آب ولرم حمام کنید. و در صورت امکان، به دوش آب معمولی بروید زیرا برای موهای شما معجزه می کند.

  شماره 10 : شما از روکش بالش نامناسب استفاده می کنید.

  بله، مهم است. خوابیدن روی روکش بالشی که از پارچه های اشتباهی مانند پنبه و پلی استر ساخته شده است، منجر به ریزش مو می شود. این به این دلیل است که موهای شما هنگام خواب به دلیل پارچه خشن درهم می‌شوند. و هر چقدر هم که موهایتان را با دقت برس بزنید، ریزش مویتان زیاد است.

  راه حل:
  خوابیدن روی بالش های ابریشمی را عادت خود کنید زیرا بهترین هستند. آنها از گره خوردن موهای شما جلوگیری می کنند، بنابراین از ریزش مو جلوگیری می کنند.

  5/5 - (2 امتیاز)