• دیالوگ پیروزی: “من می توانم خود را با مهربانی بیان کنم.”
 • هفت دليل غافلگيرکننده برای چاقی

  هفت دليل غافلگيرکننده برای چاقی

  هفت دليل غافلگيرکننده برای چاقی:

  سالیان درازی است که پزشکان در مورد چاق شدن، روز افزون کودکان آمریکایی هشدار می‌دهند. اما اکنون در این واقعیت تغییراتی پیش آمده. که برای نخستین بار، چاقی کودکان در سطح ملی در آمریکا با کاهش روبرو شده است.

  میزان چاقی کودکان پس از دهه ها سیر صعودی، در آمارهای اخیر ثابت مانده است. برخی جاها مثل فیلادلفیا، نیویورک، و میسی سی پی، در یکی دو سال اخیر بهبود محسوسی داشته اند.

  چاقی مفرط همچنان یکی از جدی ترین، مشکلات در بهداشت عمومی آمريکا است. مقام های بهداشتی، آن را بیماری فراگیر و درازمدت می خوانند. یک سوم کودکان و نوجوانان آمریکایی، و بیش از دو سوم بزرگسالان این کشور، به چاقی مفرط یا اضافه وزن گرفتار هستند.

  بیشترین افت چاقی کودکان در ایالت های فلوریدا، جورجیا، میسوری، نیوجرسی و داکوتای جنوبی بوده است. در این ایالت ها نرخ چاقی کودکان، دست کم یک درصد کاهش داشته است.

  در ایالت های دیگر، نیز پیشرفت هایی دیده شده است. کالیفرنیا، آیووا، آیداهو، کانزاس، ماساچوست، میسی سی پی، مونتانا، نیوهمپشایر، نیومکزیکو و واشنگتن در شمار این ایالت ها هستند. ده ایالت در این بررسی آماری قرار نداشته اند.

  تحقيقات دانشمندان بيش از پيش نشان میدهد. که برای لاغر شدن، فرمول سری بخصوصی وجود ندارد. انسان هرچه کالری کمتری صرف کند. اين برای قطر کمر بهتر است.

  راههای درمان چاقی:

  با برنامه عمل نکردن هنگام سرو کردن غذا

  پژوهشگران دانشگاه کورنل آمريکا، مردم را در بوفه رستوران تحت نظر گرفتند و دريافتند. که تنها ۳۳ درصد مشتريان چاق، تمام بوفه را دور زده و از همه آنچه که عرضه شده است. ديدن می‌کنند و سپس برای خود غذا می‌کشند. درحالی که ۷۱ درصد مشتريان غيرچاق اين کار را می‌کنند. از اين‌رو، قبل از اقدام به کشيدن غذا برای خود، ابتدا چرخی بزنيد، و از همه بوفه ديدن کنيد. تا بيش از اندازه برای خود غذا برنداريد.

  کمبود خواب

  پژوهشی از دانشگاه کلرادو می‌گويد. اين درست است، که کمبود موقت خواب می‌تواند. سوخت‌ و ساز (متابوليسم)، بدن را افزايش دهد. ليکن افرادی‌که به مدت، يک هفته تنها ۵ ساعت در شبانه روز می‌خوابند. بسيار بيشتر از کسانی غذا می‌خورند. که عادت دارند شب ها ۹ ساعت بخوابند. در طی اين پژوهش، افرادی که خواب کوتاه داشتند. بطور ميانگين يک کيلو وزن اضافه کردند.

  استراحت ناکافی

  استرس يا فشار روحی بسياری از افراد، را به خوردن بيشتر وا می‌دارد. انجمن روانشناسی آمريکا در سال ۲۰۱۱، در اينباره دست به يک همه پرسی زد و نشان داد. که ۴۰ درصد افراد بالغ، وقتی که تحت فشار هستند. بيش از حد نياز غذا مصرف می‌کنند. و يا غذاهای ناسالم، (و در نتيجه چاق کننده) می‌خورند.

  زياده روی در زياده روی

  همبرگر با پنير بر روی نان کره‌ای؟ معجون شيرموز با بستنی و کره بادام زمينی و گوشت؟ هيچگاه در گذشته به اندازه امروز، فرصت برای زياده روی در غذاهای ناسالم، و بيش از حد چرب نبوده است. دست رد به همه اينها بزنيد.

  غذاهای اعتيادآور

  چيپس های چرب و شور، يا چيپس های ترش و سيردار. وقتی يکی از آنها را در دهان می‌گذاريد. ديگر مشکل بتوانيد جلوی خود را بگيريد. چربی، شکر و نمک، اجزای اعتيادآوری هستند. که هر غذای بنجل پرکالری و کم ارزشی، را خوشمزه می‌کنند.

  استفاده از نی برای نوشيدنی های گازدار

  روزنامه واشنگتن پست به تازگی گزارش کرده است‌. که نی‌های مورد استفاده برای نوشيدنی های، گازدار از سال ۱۹۸۰ به اين طرف کلفت تر شده اند. قطر آنها از ۵ ميليمتر در سال ۱۹۸۰، امروزه به بيش از ۷ ميليمتر رسيده است. هرچه قطر نی بيشتر باشد. حجم مايع شکرداری، که از آن عبور می‌کند بيشتر است. يک وعده نوشيدنی گازدار معمولی، اين روزها ۳۵۵ ميلی ليتر حجم دارد. و به ميزان ۸ تا ۱۳ قاشق چايخوری شکر، در آن حل شده است.

  صبحانه کوچک، شام بزرگ

  يک پژوهشگر اسرائيلی می‌گويد. زنان چاقی که صبحانه‌ای بزرگ، و ناهار و شامی کوچک صرف می‌کنند. بيش از دو برابر سريعتر وزن کم می‌کنند. تا زنانی که همان اندازه کالری، را در ۲۴ ساعت اما بيشتر آن را هنگام شام مصرف میکنند.

  يک ضرب المثل قديمی آمريکايی می‌گويد. صبحانه‌ای بخور در شان يک پادشاه، ناهاری بخور مانند يک شاهزاده، و شامی بخور مانند يک آدم بی‌نوا.

  5/5 - (4 امتیاز)