• دیالوگ پیروزی: “من سلامتی شگفت انگیزی دارم.”
 • ۹ ماده غذايی که کمر را باریک می‌کند

  ۹ ماده غذايی که کمر را باریک می‌کند

  ۹ ماده غذايی که کمر را باریک می‌کند

  هيچ غذا يا خوراکی نمی‌تواند، چربی بدن را آب کند. اما اين ۹ خوراکی‌ مقوی و پرانرژی جلوی اشتها، برای غذاهای پرچربی را گرفته، قند خون را متعادل کرده، متابوليسم را افزايش می د‌هند.

  آشنایی با 9 ماده خوراکی:

  ۱ – سيب

  هر سيب به اندازه تقريبی يک شيرينی کوچک کالری دارد. و به همان اندازه نيز از الياف برخوردار است. دانشمندان برزيلی طی پژوهشی دريافتند، افرادی که در روز فقط سه سيب می‌خورند. بيش از کسانی که روزانه فقط سه شيرينی سالم مصرف می کنند، وزن کم می‌ کنند. اما پوست سيب نبايد کنده شود. اين پژوهش‌ها نشان می دهد، که بين اسيد اورسوليک موجود در پوست سيب و خطر چاقی، رابطه‌ای معکوس وجود دارد.

  ۲ – شاه‌بلوط

  شاه‌بلوط از همه خواص آجيل‌ها برخوردار است. بی آن که کالری يا چربی، موجود در آنها را داشته باشد. شاه‌بلوط همچنين منبع خوبی برای پروتئين، الياف و ويتامين E است. اما برخلاف دیگر آجيل های درختی، از ويتامين ث هم به حد وفور برخوردار است. گفته می‌شود، که ويتامين ث در سوخت و ساز چربی موثر است.

  ۳ – کلم بروکسل

  تنها مصرف ۲۲۶ گرم از اين خوراکی فوق‌العاده مغذی، روزی ۴ گرم الياف و بيش از ميزان لازم ويتامين ث وارد بدن می‌کند. بنا به گزارش مجله معتبر ژورنال تغذيه، هرچه ويتامين ث در بدن بیش تر باشد. به سوخت چربی بیشتر کمک می کند.

  ۴ – کدو حلوايی

  حتی پس از پختن، ۸۸ درصد وزن کدوحلوايی را آب تشکيل می‌دهد. بنابراين معده را پر کرده و جای کمی، برای کالری های اضافی می‌گذارد. از آنجا که ۳ درصد آن را الياف تشکيل می‌دهد. پس منبع خوبی برای کسب الياف مورد نياز بدن است.

  ۵ – تخمه کدو

  تخمه کدو مقدار زيادی پروتئين، چربی مفيد و الياف را در پوسته کوچک خود ذخيره کرده است. هر سه اين مواد، به‌آهستگی هضم و جذب بدن می‌شوند. آهستگی اين روند هضم، برای مدت طولانی به انسان احساس سيری می‌دهد، و ميزان قند خون را ثابت نگاه می‌دارد.

  ۶ – شلغم

  شلغم جزو سبزيجات ريشه‌ای است. که سه ماده مغذی مفيد، برای کم کردن وزن را يک جا داراست. الياف، کلسيم و ويتامين ث. تنها الياف موجود در شلغم، (بيش از ۲درصد) آن را گزينه‌ای طبيعی برای کم کردن وزن می‌کند.

  ۷ – دانه کاج

  اسيدهای چرب موجود در هسته کاج، موجب افزايش ترشح هورمونی در بدن می‌شود. به ‌نام کولسيستوکينين، که بنا به برخی از گزارش ها، حس سيری به انسان می‌دهد. به علاوه، کسانی که اهل آجيل خوردن هستند. به طور کلی از کسانی که آجيل نمی‌خورند، کمتر چاق می شوند.

  ۸ – گلابی

  گلابی سرشار از الياف و مملو از ويتامين ث است. نتايج گزارش های اخير حاکی از آن‌ است. که مواد مغذی موجود در گلابی، همچنين قابليت متابوليسم بدن را افزايش می‌دهد. به‌علاوه، مصرف گلابی خطر ابتلا به ديابت نوع دوم را کاهش می‌دهد.

  ۹ – انجير

  انجير تازه يا خشک سرشار از الياف است، به ميزان ۴ گرم در هر ۱۰۰ کالری. انجير همچنين کلسيم زيادی دارد، که برای سوخت و ساز بدن بسيار مفيد است. انجير در ضمن اشتياق به مصرف قند را کاهش می‌دهد.

  5/5 - (2 امتیاز)