• دیالوگ پیروزی: “وقتی لبخند می زنم، من و همه چیز اطرافم را روشن می کنم و همه اعضای بدنم را دوست دارم.”
 • مشخصات آون توستر خوب چیست؟

  مشخصات آون توستر خوب چیست؟

  در مقاله قبلی سعی کردیم به طور مشخص توستر را بررسی کرده و مشخصات یک توستر را به تشریح نام ببریم. آون توسترها یکی از انواع لوازم خانگی بسیار کاربردی برای هر آشپزخانه هستند. علاوه بر کاربری های بسیار زیاد آون توستر، انتخاب یک برند و مارک خوب با ویژگی های به درد بخور مهم است. مشخصات آون توستر خوب چیست؟

  آون توستر از فن آوری های جدید و پیشرفته برای بهبود عملکرد به خوبی بهره گرفته است. در ادامه مطلب ویژگی ها و فاکتورهای انتخاب یک آون توستر خوب را بیان می کنیم. همچنین بهترین مارک های آون توستر را نام می بریم.

  مشخصات آون توستر خوب:

  1. دستورالعمل ها و روش های پخت

  آون توستر معمولا دستورالعمل های پخت و پز چندگانه را ارائه می دهد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم از آون توستر به عنوان اجاق گاز دوم استفاده می کنند. این روش ها عبارتند از: پختن، سوخاری کردن، تُست کردن، گرم کردن و ذوب کردن یخ زدگی.

  • یخ زدایی

  اگر شخصی هستید که دوست دارید نان خود را در فریزر نگهداری کنید. دستورالعمل یخ زدایی چیزی است که باید هنگام خرید یک آون توستر برای خانه تان بررسی کنید. اکثر مدل های آون توستر این گزینه را ارائه می دهند و زمان یخ زدایی بر اساس مقدار یخ زدگی مشخص می شود.

  • دکمه خاموش کردن خودکار

  در برخی از مدل های آون توستر، پس از اتمام زمان مشخص شده برای پخت و پز، آون توستر به طور خودکار خاموش می شود. این امر باعث می شود از سوزاندن مواد غذایی جلوگیری شود. و اگر شما در آشپزخانه یا منزل نبودید، غذا نسوزد و توستر به صورت خودکار خاموش شود.

  • گرم کردن مجدد غذا

  نکته قابل توجه و شگفت انگیز در آون توستر این است که بدون از دادن خواص غذا، می توانید مجدد غذا را در آون توستر گرم کنید. تنظیمات یخ زدایی آون توستر با ماکروویو متفاوت است. توصیه می کنیم برای گرم گردن مجدد غذا از آون توستر استفاده کنید.

  • مقدار تست کردن

  اغلب آون توسترها دارای قابلیت هایی هستند که به شما اجازه می دهد تا انتخاب کنید که نان یا مواد غذایی چقدر تُست یا قهوه ای شوند. به طور معمول، هر چه مقدار زیادتر باشد، قهوه ای تر می شود. از انتخاب اندازه تست شدن مطمعن شوید که مواد غذایی یا نان نسوزد.

  • نور داخلی

  برخی از آون توسترها دارای لامپی در داخل توستر هستند که به شما کمک می کند مراحل پخت را ببینید و مجبور نباشید در توستر را باز و بسته کنید. این گزینه بسیار کاربردی است.

  • تنظیم دما

  اکثر مدل های آون توستر تنظیمات درجه حرارت دارند. که به شما اجازه می دهد دمای مناسب برای پخت و پز را خودتان انتخاب کنید.

  • تایمر

  یک تایمر به شما اجازه می دهد مقدار زمان مورد نیاز برای پخت و پز را انتخاب و تنظیم کنید. این گزینه هنگام استفاده از دستورالعمل های پختن و تُست کردن مفید است. همه ی آون توسترها تایمر ندارند، اما وقتی تایمر تعبیه نشده باشد، تنظیمات shade دارای حالت های دوبل می شود.

  • صفحه نمایش

  صفحه نمایش ها یکی از ویژگی هایی است که کمتر در آون توستر ها تعبیه می شود. ولی اگر این گزینه را دارا باشد، فوق العاده کاربردی و به در بخور تر است. بسته به نوع آون توستر، صفحه نمایش می تواند تنظیمات پحت و پز، زمان باقی مانده، و همچنین تاریخ و ساعت را نشان دهد.

  1. مادون قرمز

  با گزینه گرمایش مادون قرمز، حرارت توستر فوری و سریعتر است. دو نوع حرارت مادون قرمز وجود دارد: نزدیک و دور. مادون قرمز دور روی غذا تاثیر ندارد و به داخل غذا کاری ندارد. اما مادون قرمز نزدیک، درون غذا نفوذ می کند. با استفاده از این گزینه، در مدت زمان کوتاهتری می توانید غذا را بپزید.

  بهترین مارک آون توستر در بازار:

  شرکت های مختلفی توانسته اند آون توستر های متفاوتی را تولید کننده و به بازار عرضه کنند از جمله شرکت فیلیپس و بوش. طیف وسیعی از آون توسترها بر اساس نوع نیاز مشتری موجود است. نسبت به کارکرد و روشهای مختلف آشپزی آن را انتخاب می کنند. مثلا برخی فقط برای گرم کردن و یا تست کردن استفاده می کنند. و برخی دیگر برای تهیه یک مرغ سوخاری.

  بر اساس نوع برند و مشخصات آون توستر، و فضای آشپزخانه، انتخابی آگاهانه داشته باشید. مارک های آون توستر عبارتند از:

  بوش

  فیلیپس

  تفال

  فلر

  مورفی ریچاردز

  آریته

  دلونگی

  مولینکس

  کنوود

  هاردستون

  برای انتخاب و خرید آون توستر ، می توانید ابتدا مقاله های ما را مطالعه کنید. سپس تصمیم سازی کرده و یک آون توستر خوب خرید کنید.

  5/5 - (3 امتیاز)