آشنایی با کشور مجارستان

آشنایی با کشور مجارستان

آشنایی با کشور مجارستان

مَجارستان یا Hungary ،کشوری در اروپای مرکزی است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست، است. بوداپست از نظر معماری و فرهنگی، به شکل مدرنیته و سنتی در هم آمیخته شده است. پس از آن به ترتیب شهرهای دبرتسن، سگد، میشکولتس، پچ و دْیور ،بزرگترین شهرهای کشور محسوب می‌شوند.

مجارستان دارای فرهنگی غنی، است و  یکی از مهم ترین شهرهای کشور است. که مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی، نیز می باشد. از نظر معماری، یکی از قویترین کشورهای جهان محسوب می شود.

جاذبه های طبیعی و آب و هوای مجارستان

چشمه‌ های آب ‌گرم، در سرتاسر کشور مجارستان ورود کرده است. و فقط در شهر بوداپست، ۱۱۸ چشمه‌ آب گرم وجود دارد. که باعث شده است، سالانه هزاران گردشگر در تور مجارستان، وارد این کشور زیبا شوند. کشور مجارستان، کشوری مسطح با دشت هایی‌ زیبا است. که توسط رود دانوب معروفترین و زیباترین رود، در اروپا به ۲ بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. از لحاظ اقلیمی، مجارستان دارای آب و هوایی معتدل، با تایستان های نسبتا گرم و مرطوب و زمستان های سرد می باشد.

مکان های دیدنی مجارستان

1- خانه اپرای مجارستان

ساختمان اپرای مجارستان، یکی از جاذبه های گردشگری بوداپست است. که در خیابان تاریخی آندراسی قرار گرفته، و یکی از زیباترین ساختمان های اپرا در جهان است. این مکان از ابتدای تاسیس تاکنون، میزبان اجراهای اپرای سطح بالا و معتبر جهانی، و همین طور اجراهای باله، کنسرت ها و … بوده است. بازدیدکنندگان می توانند در تورهای ویژه، که همه روزه برگزار می شود شرکت کنند. و از بخش های مختلف خانه اپرا دیدن کنند.

2- قلعه بودا

قلعه تاریخی و باشکوه بودا، سال ها محل اقامت پادشاهان مجارستان بوده است. و به همین دلیل به اسم قصر سلطنتی، شناخته می شود. قلعه بودا در فهرست میراث جهانی یونسکو، به ثبت رسیده و یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری، بوداپست است. این قلعه در قرن ۱۳ ،ساخته شده و دارای ترکیبی زیبا از سبک های معماری قرون وسطایی، باروک، نئوباروک و سبک مدرن است. قلعه بودا، چشم انداز بی نظیری به بخش پِست (Pest) دارد. و شامل گالری ملی، مجارستان و یک موزه هنری است. که آثار هنرمندان مختلف محلی را به نمایش گذاشته اند.

3- حمام های آب گرم سیچینی

در شهر بوداپست، حمام های آبگرم و درمانی متعددی وجود دارد. تا جایی که لقب «شهر آبگرم»، را به آن داده اند. در پایتخت مجارستان مشهورترین حمام ها، سیچینی است. بازدیدکنندگان می توانند، در دو حمام درمانی روباز سیچینی که با ساختمان های سبک، نئو باروک و نئو رنسانس، احاطه شده اند ریلکس کنید و لذت ببرید.

۴- قلعه فیشرمن

قلعه فیشرمن یا باستیون فیشرمن، در بخش غربی بوداپست که بودا نامیده می شود، قرار گرفته است. و چشم انداز بی نظیری، به رود دانوب و ساختمان پارلمان مجارستان دارد. باستیون فیشرمن در سال ۱۹۰۲ ،و به سبک نئو-گوتیک و نئو-رمانسک ساخته شده است. این قلعه با ظاهر افسانه ای و رویایی اش، برای عکاسی بسیار ایده آل است. و به همین دلیل هم یکی از پرطرفدارترین، جاذبه های گردشگری بوداپست به حساب می آید.

5- کلیسای باسیلیکا سنت استفان

باسیلیکا سنت استفان  با ۹۶ متر ارتفاع، بلندترین ساختمان در شهر بوداپست است. و در تمام تصاویری که از این شهر، گرفته می شود به راحتی می توان آن را دید. این کلیسا به سبک نئوکلاسیک، و مانند کلیساهای کاتولیک رومی ساخته شده است. و مراحل ساخت آن، در سال ۱۹۰۵ تکمیل شده است. باسیلیکا سنت استفان با معماری، بارز و قابل توجه اش به نماد و سمبل، شهر بوداپست تبدیل شده است. و بدون شک یکی از معروف ترین، جاذبه های گردشگری بوداپست است.

مقالات مرتبط:

سفر توریستی به کانادا

آشنایی با پاتایا

داستان درون شب

5/5 - (4 امتیاز)

ویدئوهای ترفند و جذاب