نگاهی به کتابخانه کنگره آمریکا

نگاهی به کتابخانه کنگره آمریکا

کتابخانه کنگره آمریکا

« کتابخانه کنگره آمریکا » مجموعه ای، از سی میلیون کتاب و متن از سراسر دنیاست. که به 450 زبان دنیا گرد آوری شده است. این کتابخانه بزرگترین مجموعه را در بر دارد، از جمله گنجینه ای از کتابهای فارسی است. همچنین در سالهای اخیر، به فرمت دیجیتال درآمده است و نسخه دیجیتالی کتابها، برای عموم مردم در دسترس است. این کتابخانه، در شهر واشنگتن دی سی واقع شده است.

از سال 1870 کتابخانه محل ثبت حق مولف شد. این کتابخانه 150 میلیون اقلام فرهنگی را در بر می گیرد. که بیشتر از 36 میلیون از آنها کتاب است. قطار قفسه هایش بیشتر از 1400 کیلومتر است. روزانه 15000 محصول به کتابخانه آورده می شود، که 12000 تا از آنها به کتابخانه افزوده می شود.

بزرگترین، پر خرجترین و امن ترین کتابخانه دنیاست. داخل آن با مجسمه های 50 نقاش، و مجسمه ساز آمریکایی تزیین شده است. تمام افراد بالای 16 سال می توانند، ثبت نام کنند و از گنجینه آن بهره مند شوند. قبلا کتابخانه ای اداری برای اعضای کنگره بود، و شامل کتابهای حقوق، تجارت، دایره المعارف و تاریخ بود. حتی نسخه انگلیسی قرآن، که توسط جفرسون خریداری شده بود، در این کتابخانه است. برای جوانان، این کتابخانه بخشی از کتابهایش را به فرمت دیجیتال، برای دانلود در اختیار مردم قرار داده است. اکنون با ابزارهای سه بعدی می توان در کتابخانه گشت و گذار کرد.

نگارنده و گردآوری: مهندس شادی زهره وندی

5/5 - (1 امتیاز)

ویدئوهای ترفند و جذاب