آرایش چشم‌ها و لب ها

آرایش چشم‌ها و لب ها

نحوه آرایش چشم ها و لب ها

بهترین است برای رفتن به یک مهمانی دورهمی، مجالس عروسی و یا حتی محل کار از روش مناسبی، برای میکاپ استفاده کنیم. از طرفی برای انواع مهمانیها، نحوه‌ی آرایش چشمها و لبها متفاوت است.

آرایش چشم‌ها و لب ها

با توجه به نوع مهمانی، آرایش چشم ها و لب ها متفاوت می شود. که در ادامه هر یک توضیح داده می شود:

مهمانی دورهمی

در مهمانی‌های دورهمی معمولا آرایش سبکتری استفاده می‌شود. که بسته به رنگ لباس، آرایش چشم و لب‌ها ست می‌شود. در این نوع مهمانی، زدن سایه ی قهوه ای و یا دودی توصیه می شود. که با خط چشم مشکی و زدن ریمل سبک، آرایش چشم ها تکمیل می شود. قبل از زدن سایه لازم است، تا پرایمر چشم را بزنید. در واقع برای مرطوب کردن، پلک ها زدن پرایمر لازم است. هم چنین زدن پرایمر، به ماندگاری سایه بیشتر کمک می کند.

پس از پرایمر، با استفاده از براش سایه مقدار کمی سایه ی نارنجی، تمام پلک چشم را سایه میزنیم. به جای سایه نارنجی، می توان از سایه زیتونی روشن استفاده کرد. سپس سایه‌ی قهوه ای یا دودی ( بسته به رنگ چشم و سلیقه‌ی شما)، را از گوشه ی بیرونی چشم تا وسط پلک میکشیم.

توجه داشته باشید که رنگ سایه و رژ لبتان، معمولا با رنگ لباستان باید هماهنگی داشته باشد. و برای مهمانی های دورهمی، که معمولا از آرایش سبک استفاده می شود. از رنگ های تیره مثل قهوه‌ای، دودی، یشمی برای سایه‌ی چشم و از رنگ‌های قهوه‌ای، صورتی و کرمی برای رنگ لب‌هایتان می توانید، استفاده کنید.

برای آرایش لب ها ابتدا لازم است، مرطوب کننده‌ی مخصوص لب استفاده کنید. تا از پوسته پوسته شدن و خشک شدن لب ها جلوگیری شود. پس از آن خط لبی متناسب با رنگ رژتان بکشید. نهایتا رژ لبتان را مطابق شکل بزنید. توجه کنید که برای برجسته تر شدن لبها، بهتر است مقدار کمی کرم پودر به روی لبهایتان بزنید.

مجالس عروسی

برای مجالس عروسی، آرایش تند تر و به اصطلاح جیغ تر استفاده می شود. البته بسته به نوع لباس و رنگ لباس، آرایش چشم ها و لب ها متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال برای لباس‌های تیره مثل مشکی و یا رنگی مثل قرمز، سایه‌ی دودی و یا مشکی به همراه رژ قرمز روشن و یا تیره، همخوانی دارد. 

سایه زرد و بنفش، به چشمان قهوه ای جذابیت خاصی می دهد. البته حتما باید توجه کنید، که سایه با لباستان همخوانی داشته باشد! همچنین اگر مژه های کم پشتی دارید، می توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید. که زیبایی چشمان شما را دو چندان می کند. با استفاده از سایه های براق می توان، جذابیت چشم ها را دو چندان کرد. هم چنین استفاده از رژلب های براق، صورتتان را درخشنده تر می کند. برای براق شدن لب ها می توانید، پس از زدن رژ لبتان از برق لب استفاده کنید. مطمئنا با این آرایش چشمها و لبها، خواهید درخشید! پس از زدن رژلب آخرین مرحله، قرار دادن دستمال کاغذی روی لب ها، برای از بین رفتن رژهای اضافی است. این کار از رژی شدن دندان، جلوییتان جلوگیری می کند!

محیط کار و مکان های رسمی

در محیط کار مسلما آرایشی بسیار سبک تر، از مهمانی های دورهمی استفاده می شود. شما می توانید از رنگ های خنثی، برای سایه‌ی چشم استفاده کنید. در مکان های رسمی بهتر است، از خط چشم استفاده نشود. و یا اگر از آن دسته از خانم ها هستید، که خط چشم را لازمه‌ی آرایش می دانید، بهتر است از خط چشم مویی استفاده شود. که آرایشی ملایم تر را به همراه دارد.

برای آرایش لب ها هم بهتر است، از رژلب هایی استفاده کنید. که رنگ طبیعی لب هایتان را یادآور شود، و از رژ لب های جیغ استفاده نکنید. استفاده از برق لب، هم در محیط کاری و مکان های رسمی مرسوم است.

آرایش ابروها

متناسب با مدل ابرو و مدل آرایشتان متفاوت است. باید توجه کنید که ابرو در چهره‌ی هر فرد بسیار مهم است. مدل ابرو و نوع آرایش ابرویتان ممکن است، شما را خشن و اخمو و یا مهربان و خنده رو نشان دهد. پس مدل طبیعی ابروهایتان را فراموش نکنید! خب بالاخره آرایش صورت شما تمام شد. حالا با اعتماد به نفس بیشتر، به مهمانی یا عروسی و یا محل کار خود بروید.

امیدوارم این مطلب در انتخاب آرایش بهتر، به شما کمک کرده باشد.

مقالات مرتبط:

ترفندهایی برای ماندگاری عطر

آرایش صورت و ست کردن نوع آرایش

۶ نکته در خرید عطر که بهتر است بدانید

5/5 - (4 امتیاز)

ویدیوهای آپارات

معرفی کتاب | بهترین تجربیات زندگی و کسب کار