آشنایی با پاتایا

آشنایی با پاتایا

پاتایا کجاست؟

پاتایا شهر ساحلی کوچکی است در کشور تایلند که در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد. شهر پاتایا در فاصله ۱۶۵ کیلومتری و در جنوب شرقی شهر بانکوک قرار دارد. پاتایا دارای آب و هوای خشک و مرطوب گرمسیری است؛ اما به دلیل ساحلی بودنش، هوای نسبتاً خنک‌تری دارد. زمستان‌های این شهر خشک و دارای آب و هوای بسیار مطلوبی است؛ اما در ماه آوریل، هوا بسیار گرم می‌شود. فصل‌های بارانی اساساً از ماه مه تا نوامبر طول می‌کشند، ولی در طول ماه‌های سپتامبر و اکتبر بارش شدیدتری را شاهد خواهید بود.

این شهر که یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای ورزش‌های آبی مانند قایق‌رانی، موج سواری، چتربازی به کمک قایق موتوری، جت اسکی و غواصی محسوب می‌شود، سالانه میزبان ۵٫۵ میلیون گردشگر خارجی است.

پاتایا راحت‌ترین ساحل تایلند است. این شهر ساحلی فرودگاه ندارد و برای رفتن به پاتایا باید از فرودگاه یا شهر بانکوک سوار ماشین شوید. ماشین‌های زیادی در تمام روز بین بانکوک و پاتایا رفت و آمد می‌کنند که ارزان هم تمام می‌شود. رزرو هتل در این شهر شلوغ ساحلی برایتان بسیار کم هزینه خواهد بود. رفت‌وآمد با وسایل نقلیه‌ی مختلفی مثل تاکسی و موتور ممکن است که هیچ کدام گران نیستند. خورد و خوراک هم متنوع و فراوان و ارزان است. در مجموع سفر به پاتایا را می‌توانید خیلی مقرون به صرفه جمع و جور کنید.

جاذبه‌های گردشگری در پاتایا

جاذبه‌های گردشگری در پاتایا:

باغ استوایی نانگ نووچ در پتایا

جزیره مرجان

آکواریوم و دنیای زیر آب

کوه بودا

باغ وحش ببرها

باغ استوایی

موزه تدی

موزه ریپلی

تور گیبون

گالری هنر

موزه “باور داری یا نه”

شو الکازار

مینی سیام

معبد چایی مونکول

مقالات مرتبط:

تیم سازی در سازمان از زبان « مهندس فرشید خیرآبادی »

پنج نکته حیاتی تاثیرگذار در کسب و کار

داستان لمس تن تو

5/5 - (2 امتیاز)

ویدئوهای ترفند و جذاب